De lucratieve praktijk van de blauwe boord

De lucratieve praktijk van de blauwe boord

Het is niet zo vreemd dat een boek over de noodzaak tot meer waardering voor praktisch opgeleiden als conclusie heeft dat blauwe boorden steeds belangrijker zullen worden. Toch is dat wat auteur, interviewer en radiomaker Paul van Liempt schrijft in zijn nieuwe boek dat geheel gewijd is aan de opkomst van de praktische beroepsgroep.

Inhoud

In zijn boek Blauwe Boorden Bonanza schetst Van Liempt aan de hand van quotes, data en eerder door hem gehouden interviews het beeld van ons land dat te weinig oog heeft voor de groep werkenden met een MBO-opleiding. Onze maatschappij lijkt een theoretische opleiding het hoogst te waarderen zowel in geld als in aanzien. En dat moet anders. Want zonder doeners oftewel de blauwe boorden kunnen wij niet functioneren. Sterker nog, deze groep is hard bezig aan een opmars want zij beseft dat we zonder de vakmensen compleet vastlopen in alles wat we doen. Er zijn nu al genoeg voorbeelden van praktische beroepen waar de salariëring hoger ligt dan bij kantoorbanen.  Die ontwikkeling zal zich volgens Van Liempt allemaal sterker voortzetten in de toekomst.

Oordeel

Het aardige van het boek is dat het de schijnwerper zet op een belangrijke doelgroep in onze economie. Dat is ook gelijk het manco ervan. Want juist door alleen maar bewijs te zoeken voor de stelling dat de toekomst aan vakmensen is, mist het balans en een kritische blik op het tegengeluid. Toch is het goed om je te verdiepen in de positie van bijvoorbeeld MBO-ers die stelsmatig worden achtergesteld. Daar kunnen en daar moeten we iets aan doen, is de belangrijkste les van het boek.

Wat je eraan hebt

Na het lezen van Blauwe Boorden Bonanza:

  • heb je meer oog voor praktisch opgeleiden
  • weet je beter hoe je ze kunt betrekken en belonen
  • kun je beter inspelen op veranderingen in de arbeidsmarkt
  • krijg je meer waardering voor de blauwe boorden

Het boek Blauwe Boorden Bonanza is een uitgave van Uitgeverij Volt en is daar ook te bestellen.

blauwe boorden bonanze

Over Tino Meijn

Tino is oprichter van Management Tribune, het meest belezen platform dat van managers betrokken leiders maakt. Hij is daarnaast eigenaar van PublicNL en in zijn vrije tijd actief actief als voorzitter bij werkgeversorganisatie VNO-NCW Rijnland, voorzitter van Alphen Digitaal en betrokken bij regionale media.

Bekijk alle berichten van Tino Meijn →